Jak się reklamować za darmo?

Reklama za darmo?

W dzisiejszych czasach tak naprawdę, aby być zauważalną firmą jesteśmy uzależnieni od Facebooka, Goole itp. na tym musimy skupić również działalność w celu wypromowania swojej marki. Przedstawię kilka sposób w jaki sposób można wybić się na szczyty.

1. Social Media 

Stwórz swój firmowy profil, dodaj mu odpowiednią nazwę, tak aby było można ją w łatwy sposób odszukać, jeżeli Twoja firma zajmuje się działalnością na polskim rynku, używaj polskich nazw, nie ma sensu pisać w innym języku, jak chcesz sprzedać swój produkt w Polsce. Jest to częsty błąd, osób które otwierają fan-page z Angielską nazwą. Jak ktoś będzie chciał znaleźć firmę sprzątającą to wpisze w wyszukiwarce „firma sprzątająca” a nie cleaning…  Stwórz profesjonalne zdjęcia, przyciągają one większe grono, teksty w których chcesz przekazać najpotrzebniejsze informacje, nie ma sensu się rozpisywać, ludzie w dzisiejszych czasach nie czytają. Rób relacje, wstawiaj posty pokazuj aktualne wykonane prace, nagrywaj video wysokiej jakości. Szybciej dotrzesz do grona swoich fanów. 

2. Strona Internetowa

Podstawowym elementem promowania własnej firmy, jest odpowiednio stworzona strona internetowa. Pamiętaj strona internetowa jest Twoją wizytówką, najważniejsze jest pierwsze wrażenie Twojego potencjalnego klienta. Zapewne sam, szukając czegoś chcesz znaleźć to szybko. Umieść same najpotrzebniejsze informacje, nie rób bałaganu z zakładkami, bo nie ma to sensu – jesteśmy zbyt leniwi, żeby skakać po zakładkach. Postaraj się umieścić niezbędne informacje. Jeżeli szukasz firmy, która tworzy strony internetowe, poczytaj wcześniej opinie, referencje, zobacz portfolio. Większość firm, które oferuje wykonanie strony internetowej nie przykłada się do tego w 100%. Ty zlecając nie musisz się na tym znać, więcej lepiej znaleźć firmę, która jest zaufana, posiada referencje. Tworząc stronę internetową trzeba zwrócić uwagę również na optymalizację, tak żeby ona przynosiła dla Ciebie zyski a nie straty. Źle przygotowana strona nie ma jakiegokolwiek sensu, chcesz wydawać pieniądze na reklamy? Strona www. powinna sama pracować. Oczywiście na samym początku jest potrzebny czas, zanim złapie pozycje m.in w google.com

3. Blog

Zacznij pisać swojego bloga na temat wykonywanej działalności, wstawiaj zdjęcia udostępniaj na swoim fan-page. Ciekawe zdjęcia, oraz opisy będą udostępnianie dalej przez Twoich dotychczasowych fanów.

4. Fora dyskusyjny

Śledź fora dyskusyjne, często właśnie tam ludzie szukają Twojej usługi. 

5. Szukaj partnerów

Współpracuj z innymi firmami. Powiedzmy, prowadzisz restaurację, przychodzi Grażyna z Januszem chcą zorganizować przyjęcie weselne, większość gości przyjedzie do Janusza i Grażyny z daleko, restauracja nie posiada ofert noclegowych, ale ulicę dalej jest hotel z którym współpracuje restauracja. Młodzi są zadowoleni bo nie muszą martwić się gdzie położą gości weselnych, odchodzi im również transport ponieważ do hotelu można dojść spacerkiem i w tej sytuacji wszyscy są zadowoleni oraz na pewno Grażyna z Januszem poleci tą firmę Jessice i Brajanowi 

6. Czego nie polecam robić! 

Spamować, wysyłać ofert do osób, które nie są zainteresowane Twoją usługą – mogą wystawić Ci negatywną opinię, nie szukaj klientów w serwisach ogłoszeniowych, możesz wystawić swoje ogłoszenie, ale nie ma sensu wysyłać ogłoszeniodawcom Twojej oferty w 99% nie będą oni zainteresowani a Ty możesz dostać BANA.